Чим готові ми пожертвувати, щоб позбутися зла

У цю світлу неділю настоятель храму святої Покрови отець Михаїл звернувся до прихожан з такою проповіддю:

«Во ім’я Отця і Сина, і Святого Духа!

Улюблені во Христі браття і сестри, весь наш світ зітканий із темряви і світла, холоду і тепла, зла і добра. Але зло про яке я хочу сьогодні говорити, це не просто природне явище як темрява, чи холод. Зло реальне, зло живе у цьому світі і кажуть старенькі люди – зло не в лісі, а зло поміж людей. Зло вселяється в наші душі, зло реальне.

І сьогодні ми чули біблійну історію, як це зло, біси, духи нечисті вселилися в молоду людину, хлопця. І Господь виганяє їх з цієї людини. Роками цей чоловік був мучений духами нечистими, бісами. І написано в сьогоднішній Євангелії, що він не одягався в одяг, не жив в домі, а ховався на кладовищах. В печерах хоронили людей в Ізраїлі і там в печерах з покійниками ховався він. І кричав він, коли побачив Бога, кричав – не муч мене! Коли ж Господь запитав – хто ти? Він відповів – нас легіон. Легіон – це тисячі і тисячі, їх багато.

Вдумуючись і вибудовуючи аналогії, можна помітити як і сьогодні нас мучать ті легіони, легіони зла, брехні і неправди. І лякають нас своєю кількістю – тисячами, легіонами. І та хвороба, яка спіткала сьогодні все людство, ця пандемія, яка лякає нас, перш за все лякає нас. Теж невидима, теж вселяється в людину і мучить її. Це теж нечисте.

Але Господь зціляє цю людину, про яку ми сьогодні читали, виганяє бісів у стадо свиней. І ці свині кидаються із кручі. І гинуть і свині, і біси.

Чи готові ми сьогодні, щоб позбутися зла, позбутися того, що нас переслідує. Чи готові ми пожертвувати чимось своїм дорогим, адже ті свині були дорогі для жителів Гадаренських. На скільки ми готові і чим готові ми пожертвувати для зцілення свого перед Господом.

Жителі Гадаринські не були до цього готові, вони побачили зцілення. Цей хлопець уже сидів біля ніг Ісусових і слухав слова Його. Але поряд із зціленням побачили, що позбулися цілого стада свиней і вони просять Господа відійти від них.

Господь дає нам випробування, Господь дає нам хвороби і випробування злом у цьому світі. Добро перемагає усяке зло, як темряву перемагає світло, а тепло перемагає холод. Але чим готові ми пожертвувати для того, щоб позбутися того зла, яке сьогодні панує у нашому світі, цієї хвороби, яка переслідує нас. Чи готові ми сісти у ніг Господа нашого Іісуса Христа і слухати слово Його. Чи не дай Боже скажемо – Господи, відійди. Ось найважливіше, що сьогодні ми повинні уяснити кожен особисто для себе.

Ми хворіємо, ми наражаємося на небезпеку зараження, чи можемо заразити інших. Нам говорять тримати дистанцію один між одним, але ніхто не може віддалити нас від Бога, як тільки ми самі себе не віддалимо, як тільки ми самі не відштовхнемо Бога.

Тож будьте з Богом, тримаючи дистанцію тілесну, будьте духовно один з одним. Любіть один одного, молімося один за одного. Так і тільки так ми зможемо перемогти усяке зло у цьому світі. Зло, темряву, холод і цю страшну інфекцію.

Все буде добре, пройде час, забудеться ця інфекція, але ми повинні залишатися людьми, людьми Божими, людьми, які люблять один одного, шануємо один одного, молимося за один одного. І боїмося не вірусу, а боїмося Бога, любимо Його. А вірус сьогодні є, завтра його не буде. Ми ж залишимося у цьому світі на одинці один з одним і з Богом.

Тож хай Господь буде поміж нас, не вірус, а Бог наш Господь Іісус Христос.

Боже благословення на всіх вас!».

Comments are closed