Спомин чуда Архистратига Михаїла: Бог хоче від нас тільки любові і подяки

У цю світлу неділю, у Спомин чуда Архангела Михаїла настоятель храму святої Покрови отець Михаїл звернувся до прихожан з такою проповіддю:

«Во ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь!

Улюблені во Христі браття і сестри, вітаю вас із святою неділею, вітаю вас із святом Спомина чуда Архистратига Божого Михаїла, Михайлове чудо – ми так по-простому називаємо це свято, сьогоднішнє свято.

І напевно не просто так у сьогоднішнє свято читається Євангеліє, притча Господа нашого Іісуса Христа про злих виноградарів.

Щоб зрозуміли ми з вами всю глибину нечистивості тих виноградарів, про яких говорить сьогодні Господь. Просто ми з вами не знаємо, що таке виноградник. Для нас виноград – це щось таке, баловство, для нас  головне – картопля, хліб. Для східних народів виноградник – це було найважливіше в їхньому господарстві.

Господар будує, садить виноградник і дає в оренду виноградник. Я думаю, якщо б сьогодні Господь говорив цю притчу нам з вами, Він би сказав по-іншому. Уявіть собі, господар побудував дім, приїхали студенти на навчання, і він цей дім здав їм в оренду поки будуть вчитися, щоб жили. І послав своїх слуг вкінці місяця, щоб вони принесли плату. Оці студенти побили слуг, а потому вбили і сина господаря. Так зрозуміліше нам, правда? Бо ми самі, я думаю, що кожен з нас в певний період свого часу жив у когось на квартирі. Я пам’ятаю в юності, я теж знімав квартиру і не складалося ніяких договорів тоді, домовились з хазяйкою за таку то ціну. І кожного місяця я приносив хазяйці, сам приносив, вона не приходила, сам приносив хазяйці гроші. Але прийшов час, сьогодні наші діти знімають квартиру і вони складають величезний договір і гроші вносяться наперед. По цьому договору гроші платиш наперед.

Питання – що змінилося в світі, що змінилося у наших з вами відносинах? І про це говорить Господь нам з вами ще дві тисячі років назад. Ми повинні вносити плату за той виноградник яким користуємось ми. Бо нічого в цьому світі немає просто так безкоштовно. Як кажуть, що безкоштовний сир у мишоловці. Але Господь не потребує від нас плати. Господь потребує від нас подяки. Каже Господь: «Не жертви хочу, а милості».

І притча ця – це тільки приклад нам проте, що буде нам з вами, якщо ми будемо вбивати день за днем, вбивати в собі, в своїй душі, у своєму серці Сина Божого, так, як вбивали євреї на хресті на Голгофі. Будемо вбивати у собі, у своїй душі любов, любов до Бога, любов до ближнього. Говорить Господь: «Прийде господар і накаже цих грішників».

Ми з вами живемо у цьому світі і все, що маємо ми – це великий дар від Бога. І Господь, не потребуючи від нас нічого, хоче тільки нашої з вами любові. Уявіть собі, що потребує наша мати від нас дітей. Та нічого, тільки, щоб ми любили її. Щоб зранку встали помолилися, подякували Матері, Отцеві Небесному. Щоб протягом дня пам’ятали, що все що ми маємо – все дар Божий. Ввечері, лягаючи спати, не забули подякувати за ті дари, які дарував нам Господь протягом дня.

І ось це буде той плід ,який принесемо ми Богові нашому Господу Іісусу Христу. Ми ж убиваємо Господа у своєму серці. Ми, як ті злі виноградарі день від дня користуємося плодами цього виноградника, який дарував нам Господь, і забуваємо подякувати Йому.

І сьогоднішній день яскраво підкреслює, день Чуда Архистратига Божого Михаїла підкреслює нам, що Господь не покине нас, якщо ми будемо з Богом. і неважливо, чи це архієрей, чи священик у храмі, чи простий мирянин, чи простий паламар. Сьогоднішню історію почитайте, я не буду переказувати всю історію. Храм у Хонах від великих вод потопу своїми молитвами врятував саме паламар, церковний паламар Антипа. Він помолився і його молитвами Архистратиг Божий Михаїл відвернув води, точніше розсік землю і всі води пішли у землю.

Ми сьогодні з вами живемо у цьому світі, і світить нам сонечко, і родять плоди, ми маємо все для нашого повноцінного життя і молитви, але підчас ми забуваємось помолитись. А молитва наша дуже важлива для Бога, а наша подячна молитва дуже велику силу має перед Богом.

Моліться, моліться, як святий Архистратиг Божий Михаїл, моліться, як той простий Антипа у Михайлівському храмі, простий паламар. І Господь ніколи не покине нас, і Господь буде берегти нас від усякого зла. Принесіть достойні плоди любові Господу нашому Іісусу Христу.

Боже благословення на всіх вас!».

Після літургії прихожани храму святої Покрови і клірос Покровського храму привітав отця Михаїла з днем Ангела. Многая і благая літа!

Comments are closed