Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній (Фірлей) – Біографія

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський АНТОНІЙ (в миру – Роман Іванович Фірлей) народився 16 вересня 1978 року в с. Лоєва, Надвірнянський район, Івано-Франківська область.

Народився у сім’ї робітників.

З 1984 по 1993 рік навчався в Лоєвській загальноосвітній школі І–ІІ ступенів, а з 1993 по 1995 рр. — в Делятинській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів.

В 1995 році вступив на навчання до Волинської Духовної Семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату, яку закінчив у 1999 році.

8 листопада 1998 року в Свято-Благовіщенському храмі Ковеля митрополитом Луцьким та Волинським Яковом (Панчуком) рукоположений в сан диякона.

6 грудня 1998 року в Свято-Троїцькому соборі міста Луцька митрополитом Луцьким та Волинським Яковом (Панчуком) був рукоположений в сан пресвітера.

Проходив служіння у Кіровоградській і Житомирській єпархіях.

В жовтні 2011 року з благословення Патріарха Філарета зачислений до кліру Полтавської єпархії, де проходив служіння в якості настоятеля Свято-Георгіївської парафії с. Білоцерківці Пирятинського району та секретаря керуючого Полтавською єпархією.

21 травня 2012 року в Свято-Успенському соборі м. Полтави возведений в сан протоієрея.

У 2012 році – працівник Синодального Управління у справах молоді УПЦ КП.

5 грудня 2012 року з благословення Патріарха Філарета зарахований до числа братії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

4 квітня 2013 року намісником монастиря єпископом Вишгородським Агапітом (Гуменюком) пострижений у чернецтво з іменем Антоній (на честь преподобного Антонія Печерського).

В 2013 році вступив до магістратури Київської Православної Богословської академії, котру закінчив у 2015 році. В тому ж році вступив до аспірантури КПБА.

21 квітня 2014 року до дня Святої Пасхи у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Патріархом Філаретом возведений в сан ігумена.

2 травня 2016 року до дня Святої Пасхи Патріархом Філаретом нагороджений хрестом з прикрасами.

2 квітня 2018 року патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом возведений в сан архімандрита.

З благословення архієпископа Вишгородського Агапіта, намісника монастиря, ніс послух економа монастиря.

23 травня 2022 року Синод ПЦУ обрав архімандрита Антонія (Фірлея) єпископом Бориспільським, вікарієм Київської єпархії.

1 червня 2022 року, наприкінці Всенічного бдіння у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, очоленого Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, відбулося наречення архімандрита Антонія на єпископа Бориспільського, вікарія Київської єпархії.

2 червня 2022 року, у день свята Вознесіння Господнього, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію в Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, під час якої архімандрита Антонія (Фірлея) було рукоположено у сан єпископа Бориспільського.

2 лютого 2023 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) на якому єпископом Чернігівським і Ніжинським було призначено Преосвященного Антонія (Фірлея), якого було звільнено від обов’язків вікарія Київської єпархії.

Comments are closed